עיצוב חדר שינה

המשפט הנוראי "תעזבי את חדר השינה, הוא לא חשוב", ששמעתי לא פעם ולא פעמיים מלקוחות גורם לי להתמקד דווקא במקום החשוב הזה.
חדר השינה הוא הראי לזוגיות, המקום שבו אנחנו מבלים שליש מהיום, גם אם זה בעיניים עצומות.
תחשבו על האפשרות להיכנס לסוויטה גדולה ומפנקת, עם חדר רחצה מהמם ונוח.
לסגור מאחוריכם את הדלת ולהרגיש לשעה קלה קצת שקט ושלווה… (בתנאי שהילדים ישנים כמובן).
איך ההרגשה? צימר? חו"ל? למה שלא יהיה לך אחד כזה כל יום בבית?
זה הבית שלכם. אתם חייבים את זה לעצמכם ולזוגיות שלכם.

bedroom

מיקום ומבנה חדר השינה
כשבוחרים את מיקום חדר השינה בבית כדאי לקחת בחשבון את גיל הילדים. ילדים קטנים – חדרים קרובים. ילדים גדולים – כמה שיותר רחוק ממקור הרעש, יותר טוב לכולם. בחדר השינה כדאי להשתדל שיהיו כמה שפחות פתחים. דלת כניסה, מקלחת, חדר ארונות, יציאה למרפסת ו-2 חלונות, לא משאירים אף קיר פנוי, ונותנים תחושת אי נוחות והרגשה שמישהו עלול להיכנס לחדר בכל רגע. במקרה כזה אפשר להסתיר מספר פתחים על ידי וילון אחד משותף גדול ונשפך.את המיטה נמקם במידת האפשר כך שתהייה לנו שליטה על הפתח (ולא עם הרגליים בול מול הפתח, בכל זאת אנחנו נותנים את הכבוד הראוי לפאנג שווי).את הארון נמקם על קיר גדול ללא חלונות, רצוי על הקיר של הדלת או ניצב לו, כך שמיד אחרי הצעד הראשון אל תוך החדר הוא יישאר מאחורינו.

אחסון בחדר השינה
אם התמזל מזלכם והתברכתם בחדר ארונות גדול ומרווח דיו, כל שנשאר לכם הוא לתכנן אותו בקפידה, ועל כך בפעם הבאה. אם הוא קטן וצפוף, ומספיק בדיוק לאזור תליה אחד ושלושה מדפים, וותרו עליו, הגדילו את חדר הרחצה הצמוד או את חדר השינה, ומקמו ארון קיר גדול ככל האפשר במקומו. ארון צבוע בצבעי הקיר יעזור להעלים את המסה הגדולה.בנוסף, אם מבנה וגודל חדר השינה מאפשרים זאת, אפשר למקם שידת אחסון מול המיטה, מעליה יתלה מסך טלוויזיה שטוח, או שהטלוויזיה תונח עליה (זה המקום להרים את נס הדגל ולצאת בראש חוצות נגד טלוויזיה תלויה על זרוע כעורה באמצע החדר).לצידי המיטה אפשר למקם שידות אישיות, השידות לא חייבות להיות זהות בשני צידי המיטה. במקומן גם אפשר לבנות מדף גבס ארוך, או אולי שרפרף יפהפה עליו יונח ספר קריאה.

תאורה בחדר השינה
אפשר לוותר על גוף תאורה גדול במרכז החדר שנותן הרגשה כאילו בכל רגע השנדליר עלול לנחות לכם על המיטה, ולהאיר במיקום שונה ומפתיע כמו פינת החדר, המעבר, או הקירות.אם בכל זאת נקודת התאורה ממוקמת מעל המיטה אפשר להשתמש בגוף תאורה מבד, כמעט צמוד לתקרה. רצוי לאפשר את עמעום האור על ידי דימר, גם בתאורה המרכזית וגם במנורות הקריאה שליד המיטה.

חדר הרחצה הצמוד
את חדר הרחצה הצמוד חפו באריחים בגוונים תואמים לחדר השינה כדי להשוות תחושת המשכיות בין החדרים. הוסיפו תאורה נסתרת ומפתיעה, ואבזרו במגבות רכות בצבע תואם או קונטרסטי. את המראה אפשר להשלים בעזרת נרות רומנטיים וכמה צנצנות ריחניות מחנות הסבון האהובה עליכם

צבעים וחומרים בחדר השינה
אם אתה רווק תל אביבי צעיר, אתה יכול לדלג על פסקה זו ולהשתמש בשחור ואדום מבריקים עם מראה עגולה על התקרה. אני, לעומת זאת, מעדיפה את חדר השינה שלי בגוונים רכים ורומנטיים, מרגיעים ונעימים. כמו מוקה, ירוק זית בהיר מאוד, שמנת. שימוש רב בבדים יעזור לרכך את החדר, וילונות ארוכים, כריות, מצעים עדינים (שאם זה היה תלוי בי היו נמכרים בלבן וגווני שמנת בלבד).להם אפשר להוסיף טפט שיעניק לחדר מראה חם, כדאי לבחור טפט בגוון כמעט אחיד, או בשילוב של מספר גוונים קרובים עד מונוכרומטים ממש, מאותה משפחת צבעים השולטת בחדר, בטקסטורה מעניינת.אם אתם ממש חייבים לתלות את תמונת החתונה שלכם, או תמונות אחרות, סדרו אותם בקומפוזיציה מרוכזת על קיר אחד, עם מסגרות תואמות. את הצבעים, הטקסטורות, הבדים, התאורה הרכה, וכמובן את האווירה, אפשר ליישם גם בחדר שינה קטן ואינטימי. ועכשיו, כנסו לצימר הפרטי שלכם, רק עשו טובה, תשאירו את הילדים מחוץ לדלת.

פורסם לראשונה באתר "החיים הטובים"